תקנות איטום

 
 
מכון התקנים הישראלי או נראה בעיניכם כמו גוף שלא רלוונטי לחייכם אך הוא רלוונטי ועוד איך. התקן הישראלי במספר עניינים מחמיר מאוד ובין היתר בעבודות האיטום שמתבצעות אצלכם בבית. חשוב מאוד לדאוג לחברה מקצועית ומוכרת שתעמוד בכל תקנות האיטום הקיימות ורק כך תוכלו לדעת שאתם מוגנים מפני החורף שקרב ובא.
 

תקנות שלא משתמעות לשתי פנים

 
 
 
אנשים רבים משלמים ממיטב כספם כדי לדאוג לאיטום גג ביתם או איטום לעסק או למפעל. זה יכול להיות גג קטן, זה יכול להיות גג עצום, זה יכול להיות גג בטון וזה יכול להיות גג קל שנועד לשמש כמחסן. יש תקנות איטום מאוד ברורות בנושא מטעם מכון התקנים וכך כל אחד יכול לדעת בדיוק מה הוא צריך לקבל. אנ ובאחים אילוז איטום בטכנולוגיות מתקדמות בע"מ עומדים בכל התקנים ונשמח לעמוד לשירותכם בכל עת, כדי שהאיטום הבא שלכם יהיה זה שישמור עליכם לאורך שנים לפי החוק.
 

אי עמידה בתקנים יעלה לכם ביוקר

 
 
אין ספק שהאיטום יכול להיראות מושלם בדרך שבה הוא מיושם בשטח הגג שלכם ויכול להיות שגם אחרי כמה שנים לא יהיה שום דבר שיגרום לכם לחשוד. עם זאת, השאננות יכולה לעלות לכם ביוקר כי חומרי איטום לא תקינים יגרמו לכם לסיבוכים לא מעטים ובסופו של דבר תצטרכו לשלם פי שלוש, גם על האיטום החדש, גם על תיקון הנזק וגם על הסרת האיטום הישן והקלוקל. אם ביצעתם את העבודה עם חובבן שלא עמד בתקנים, כנראה הוא גם יתחמק מאחריות ואתם בבעיה רצינית.
 
 

מהן תקנות איטום לפי מכון התקנים הישראלי?

 
  • תקנות האיטום מעודכנות ממש כמו כל תקן אחר ולכן חשוב לבחור בחברה מקצועית ואמינה שתספק לכם את החומרים בתקנים הכי גבוהים שיש. התקן מתייחס לכל איטום באשר הוא וזה כולל איטום גגות, איטום גגות קלים, איטום קירות וכמובן איטום מאגרי מים שהוא בין החשובים ביותר שיש בשל מאגרי המים הרבים בישראל, שעלולים להזדהם מאיטום לקוי.

  • איטום גגות בטון שמיועדים למגורים חייב להתבצע בחומרים אספלטיים מהמשפחה הביטומנית מה שמשאיר לאוטם שתי אפשרויות, היריעות הביטומניות או שימוש בזפת חמה. שלא תשמעו תירוצים, זיפות גגות ויריעות ביטומניות הן האפשרויות היחידות שישמרו עליכם בחורף ומתאימות לגג בטון. שיטות אחרות יתאימו למבנים שלא מיועדים למגורים ולגגות קלים כמו חניות, סככות וכולה.

  • תקנות איטום לא קובעות רק את שיטות האיטום אלא החומרים שמאושרים לשימוש. חשוב לזכור שהאיטום יכול להתבצע במינונים לא נכונים בכוונת תחילה כדי לחסוך בעלויות או בשוגג בגלל רשלנות וחוסר מקצועיות. חומרים אלו עלולים להיות גם רעילים ומסוכנים ולא רק באיטום מאגרי מים אלא בגלל. כמו כן, האיטום חייב לבודד תרמית ואקוסטית בנוסף למניעת חלחול המים.