סיוד גגות

 
 
סיוד גגות היא אחת הפעולות הכי חשובות שיכולות להתבצע על גג ביתכם ויכול להיות שאפילו לא שמעתם עליה. מדוע צריך אותה ומה יכול לקרות לגג שלכם בלעדיה? כיצד מבצעים אותה ולאיזו שיטת איטום היא מצטרפת? אנו באחים אילוז כאן כדי לעשות לכם סדר כי אחרי שנים של ניסיון, כדאי שתשמעו את ההסברים מהטובים ביותר!
 

הכל מתחיל מזיפות גגות

 
 
 
את תהליך זיפות הגגות כולנו מכירים אך זה הזמן לחזור עליו. כל אחד רוצה לקבל גג אטום שיוכל ליהנות מחורף רטוב מבחוץ אך יבש מבפנים, כיוון שגגות בטון חזקים ככל שיהיו יכולים להיות ספוגים מאוד מהמים הרבים והלחות תיצור את הבעיות המגוונות שכולנו מכירים כמו בידוד לקוי, עובש שמתפתח בתקרה, יציבות רעועה וכולה. זיפות הגג מתבצע באמצעות זפת חמה שנמרחת על כל שטחו ולאחר הייבוש שלה היא מתקררת ומתקשה. הזפת היא חומר בלתי ניתן לחלחול וכך אנו יכולים ליהנות מגג יבש לחלוטין למשך שנים רבות. האמנם? לנו באחים אילוז יש מה לספר לכם.
 

החורף הוא בעייתי? הסכנה מגיע בקיץ

 
 
  • כל גדולתה של הזפת ולא רק בתחום האיטום אלא גם בסלילת כבישים ובשימושים בענף הבניה היא שינוי מצב הצבירה שלה. כאשר הזפת חמה היא צמיגית וכך ניתן למרוח אותה על שטח הגג די בקלות. לעומת זאת, כאשר היא קרה היא קשה כאבן והמים לא יכולים לחדור דרכה.
  • אולי בחודשי החורף הזפת תישאר קרה אך מי מבטיח לכם שזה מה שיקרה בקיץ? הטמפרטורות בקיץ מגיעות ל-40 מעלות צלזיוס והזפת שעל גג ביתכם יכולה להפוך להיות נוזלית שוב. חשוב לזכור שהצבע השחור שלה תורם להתחממות שלה והטמפרטורה יכולה להיות גבוהה מאוד.
  • כשהזפת תהפוך לנוזלית האיטום לא יהיה אחיד, הזפת עלולה לנזול בכיוון השיפוע ואף לסתום את המרזבים מה שיגרום להצפות בחודשי החורף.
 
 

סיוד גגות ימנע את הבעיה

 
אין ספק שכל גג בישראל יהיה ח מאוד בחודשי הקיץ ולעתים הוא עלול להיות רותח עד שנדמה שניתן לטגן עליו. עם זאת, סיוד גגות למעשה צובע את הגג בלבן וכף ניתן למנוע מקרינת השמש לחדור אל הזפת ולחמם אותה. סיוד גגות נקרא כך בגלל הסיד, שהוא החומר הלבן המוכר ביותר שיש ומשתמשים בו כדי לצבוע חלקים רבים כמו מדרכות ולבנים ולא רק את הזפת אך כיום ניתן להשתמש בחומרים יותר עמידים ממנו ולכן הפעולה נקראת גם הלבנת גגות ולאו דווקא סיוד. זה נובע מהחולשה של הסיד למים כי בחורף הגשמים הרבים יכולים לשטוף אותו ולהחזיר את הבעיה.