כיצד מתבצע איטום גגות?

 
 

חשיבות האיטום האיכותי בגג הבית ברורה לכל מי שסבל אי פעם מבעיה בתחום זה

 
איטום גגות היא אחת מאותן מלאכות שאת חשיבות הביצוע המקצועי והאיכותי שלהן מבינים בצורה הטובה ביותר – רק כאשר המצב אינו תקין. במצב שבו הגג שלכם אינו אטום בצורה איכותית, הנזקים שהדבר יכול לגרום יכולים להיות מרחיקי לכת. איטום לא איכותי פירושו נזילה של מים לתוך תשתית הבניין, כאשר הדבר יכול במקרים רבים להזיק לריהוט, למכשירי חשמל ולתשתיות חשמל וצנרת בבניין, בעיקר במפלסיו העליונים. בכדי לשמור על הבית שלכם ברמה מחייה טובה, עליכם לוודא תמיד כי הגג שלכם אטום היטב, דרך קבלני איטום המתמחים בתחום. כעת, נבין בדיוק כיצד הם מבצעים את עבודתם.
 
איטום גגות
 

כיצד בדיוק מתבצע איטום איכותי? מהן האפשרויות בתחום האיטום כיום?

 
  • מהן האפשרויות בתחום? האפשרויות בתחום של איטום גגות כיום הן אפשרויות מגוונות ביותר. צורת האיטום המוכרת ביותר באופן קלאסי היא שימוש בזפת, או במילה אחת – זיפות. מלבד זפת, ניתן גם להשתמש בחומרים כמו PVC או חומרים אחרים. שיטת האיטום שנחשבת במידה רבה האיכותית ביותר, הנוחה ביותר לשימוש והעמידה ביותר כיום היא שימוש ביריעות ביטומניות, במידה והדבר ניתן ליישום על גבי הגג שלכם.
  • כיצד הדבר מתבצע? איטום גגות מתבצע בהתאם לשכבת האיטום הקיימת בגג. באופן כללי, אם לא ניתן לבצע עבודה מתחת לריצוף הגג, הרי שמוסיפים שכבת איטום נוספת על מפלס הגג עצמו. את שכבת האיטום – בין אם מדובר בזפת, ב-PVC או ביריעות ביטומניות – מסיידים לאחר ההתייבשות או ההדבקה על מנת להוריד את משיכת החום ולהבטיח את השרידות של האיטום לאורך זמן, כמו גם את האסתטיקה הבסיסית של הגג.
 

הדגש החשוב ביותר לביצוע נכון של איטום, הוא פנייה לקבלן איכותי עבור משימה זו

 
סקירה שטחית של איטום גגות, כפי שהבאנו לכם כאן, אינה מספיקה בכדי להבין ולהכיר את כל השלבים המקצועיים המחייבים של מלאכה מקצועית זו. משום כך, עליכם להקפיד לבחור בקבלן איטום ברמה הגבוהה ביותר שיבצעו את התהליך כולו על הצד הטוב ביותר, ויבטיחו לכם סביבה ביתית חמימה ויבשה גם בימי החורף הקרים והגשומים.