יריעות ביטומניות על ריצוף

 
היריעות הביטומניות כבשו לא רק את ישראל אלא את כל העולם והן מגנות על בתים רבים מפני הגשמים העזים לאורך שנים. האם ניתן להשתמש בהן בכל מקום? האם יש צורך בעבודה מקצועית כדי לאטום אותן? מה חשוב לזכור לפני שמתחילים את האיטום? יש הרבה דברים שכדאי לדעת ואנו באחים אילוז עושים לכם סדר!
 

היריעות שישמרו על בית יבש

 
היריעות הביטומניות עושות טוב לכול מי שמתקין אותן והיתרון שלהם הוא כמובן העמידות האיתנה. בניגוד לשיטות איטום מוצלחות ואיכויות אחרות, שיטה זו תישאר עמידה גם בחלוף מספר שנים ולמעשה כל מה שצריך לעשות הוא לשמוע את הגשם נופל על גג ולהיות מרוצים מהבחירה שלנו לאורך חורפים ארוכים. עם זאת, לא בכל מחיר ניתן להתקין את היריעות כי יש גגות שדורשים שיטת איטום אחרת וזה הזמן להבים מה אפשר לעשות עם היריעות ומה לא. אנו באחים אילוז תמיד כאן לשירותכם כדי להסביר לכם את כל השלבים ואת כל הפרטים לגבי האיטום הבא שלכם!
 

מתי אי אפשר להשתמש ביריעות ביטומניות?

 
  • יש הרבה שאלות שנשאלות על שיטת האיטום המוצלחת ביותר כמו למשל האם ניתן להלחים יריעות ביטומניות על ריצוף, האם ניתן להשתמש בהן בגג אסבסט והאם יש צורך למגר את היריעות לפני שמלחימים חדשות, וכל השאלות האלו יקבלו תשובה מלאה בהמשך. הדבר הראשון שצריך לזכור הוא שיריעות ביטומניות כמו כל חומר איטום אחר יכולות להתאים למספר חומרים בלבד, ולכן רק ההלחמה על גג בטון היא זו שאפשרית.

  • התקנת יריעות ביטומניות על ריצוף לא אפשרית וכל צוות איטום שיאמר לכם אחרת צריך להדליק אצלכם נורת אזהרה. ההלחמה של היריעות מתאפשרת אך ורק על בטון כדי לקבל איטום מלא, והריצוף שלכם לא יהיה מספיק חזק וזה לא משנה על איזה סוג מדובר. כמו כן חשוב לזכור שהיריעות אמנם מהוות פתרון מושלם לאיטום איכותי אך רחוקות מלהיות אסתטיות, כולל היריעות הלבנות שחשופות על גגות בטון כדי להחזיר את קרינת השמש.

  • אפשר ואף רצוי להלחים את היריעות הביטומניות מתחת לריצוף וכך למעשה אוטמים גג מרוצף בשיטה הארוכה אך הטובה יותר והעמידה יותר. איטום בשיטה זו מאפשר ליהנות מגג מרוצף איכותי ביותר וכך למעשה ניתן לקבל שקט נפשי לאורך שנים רבות.

  • איטום בעזרת יריעות ביטומניות לא מתאפשר על גגות קלים על כל סוגיהם כמו למשל גג גבס, גג אסבסט, גג עץ ,גגם איסכורית וכולה. ההלחמה לא תהיה טובה ומועילה אך ניתן להדביק יריעות ביטומניות שמיועדות להדבקה על כל מקרום שרוצים ואפיל על מרצפות.