יריעות ביטומניות

 
 
כולנו שומעים כל הזמן על תיקון הגג מפני דליפות ונזילות באמצעות יריעות ביטומניות, אבל איננו יודעים בדיוק מהן וכיצד הן מאפשרות לנו ליהנות מחורף יבש לחלוטין.

הצוות המקצועי של האחים אילוז אסף עבורכם את כל המידע שיאפשר לכם להבין את החשיבות המכרעת שיש לביצוע איטום גגות איכותי בכלל, ואת התרומה הבלתי מעורערת של אותן פיסות מבודדות החיוניות לאיכות הביצוע.
 
להבטחת חורף יבש מנזילות – צרו קשר עוד היום עם המומחים בתחום! טל': 072-3225057
 

חומרי יריעות ביטומניות

 
ביטומן הוא מוצר תרמופלסטי (מתרכך בחום) אשר הנו תוצר זיקוק של נפט גולמי. התוצר הסופי הנוו חומר שחור וצמיגי שנחשב למוצר מזוקק, (בשפה העממית קוראים לחומר המוגמר "זפת" בעוד שהזפת היא תוצר זיקוק של פחם ולא נפט).

מן התערובת הצמיגית מייצרים את היריעות (בתוספת עוד חומרים מבודדים וקלים לעיבוד), שהן קלות לנשיאה ולטיפול בידי אנשי מקצוע ומתאימות לשימושים ביתיים ותעשייתיים. לבתים פרטיים השימוש השכיח הנו לאטימה מספקת של גגות מפני נזילות של מים בעיקר.


 

לפני התחלת התהליך יש לבצע על הגג את התהליכים הבאים:

 
  • ניקיון יסודי – יש לנקות את הגג מלכלוך, חלקי בטון, כבלים, צנרת ועוד.

  • תיקוני בטון – יש לבצע תיקונים בכל המקומות בהם יש סדקים או שברים, כדי להבטיח תוצאה מושלמת. יש להמתין מספר ימים לייבוש מוחלט של השטח.

  • מריחת פריימר ביטומני –שכבה של כ-250 מ"מ למ"ר. יש להמתין לייבוש מוחלט.

  • הלחמות – הלחמת יריעת בסיס לחיזוק בין הקירות לבין חיבורי הגג לרצפה. לאחר מכן ניתן להלחים שכבה של יריעות ביטומניות על כל שטח הגג.

את ההלחמה יש לבצע מהנקודה הנמוכה ביותר ועד לנקודה הגבוהה, וזאת על מנת לאפשר זרימה חופשית של מים בעת הגשמים ולמנוע חלחול שלהם אל פנים החלל באזורים שבהם יש חפיפה בין המשטחים. באזורי החיבורים (רולקות) יש ליישם שכבה נוספת של , להבטחת גימור מושלם הכולל אחריות לאורך שנים.

  • חיזוק – לאחר יישום פיסות החומר על כל שטח הגג כדאי מאוד לבצע חיזוק שלהן אל הגג באמצעות הנחת סרגלי אלומיניום בקצותיהן והברגתם אל הקיר. גם על הסרגלים יש ליישם חומר אוטם, למניעת חלחול מים.

  • ציפוי – את המקומות בהם ישנן יריעות ביטומניות שחופפות זו לזו ואת המקומות שבהן שולט עדייןהצבע השחור יש לצפות בחומר מגן כמו חומר הלבנה אקרילי. זאת על מנת למנוע את חשיפתם לקרני השמש, שעלולה לגרום להתחממות הגג והחלל הפנימי כאחד.

  • רק עם המומחים בתחום !
 

עבודת הרכבת היריעות הביטומניות

 
כמובן שהדבר החשוב ביותר בעבודה היא ההצלחה המוחלטת שלה במבחן הזמן. ביצוע עבודה לקויה, ולא משנה אם הסיבות תלויות במבצעיה אם לאו, יגרור אחריו התפרקות של החומרים וחלחול של מים אל תוך החלל.אמנם, יש היום הרבה מאוד שיטות לביצוע העבודה, אולם השיטה הנפוצה ביותר בזכות ההצלחה שלה היא סתימת משטח אופקי באמצעות יריעה נמתחת ומבודדת.מדובר בחתיכות המורכבות מחומרים כגון פוליאסטר, ביטומן, אתילן-פרופילן, פוליפרופילן וחומרים נוספים, אשר משלבים תכונות ויוצרים את תהליך האטימה המושלם. היריעות מגיעות בדרך כלל בגליל, כשעוביין הינו 4 מ"מ והרוחב שלהן הינו מטר אחד.
 

איך מתבצעת העבודה הלכה למעשה?

 
היריעות מולחמות אל הגג או מודבקות אליו, בהתאם לסוג הגג. לגגות דקים תתאים בדרך כלל שיטת ההדבקה, ועל משטחים סטנדרטיים צריך יהיה להלחים אותן, על מנת לקבל את התוצאה המושלמת.

לפני ביצוע העבודה יש לוודא שהעבודה הקודמת על הגג בוצעה באמצעות חומרים ביטומנים. זאת משום שכאשר מניחים את היריעות על חומרים מסוג אחר (אקריליים, למשל), הן לא יצליחו לספק איטום מושלם ומים יצליחו לחדור אל החלל הפנימי.
 

את מי כדאי להזמין לעבודות מקצועיות?

 
מכיוון שאיטום באמצעות יריעות ביטומניות הוא מלאכה שחשוב ביותר שתתבצע על הצד הטוב ביותר, מומלץ להזמין חברה המתמחה בתחום.

לחברת אחים אילוז ניסיון של עשרות שנים בביצוע עבודות מסוג זה, והיא מעמידה לשירותכם צוות אוטמים מקצועי שמסוגל לבצע את העבודה באופן מושלם.
 
כל מה שאתם צריכים לעשות כדי ליהנות מחורף יבש הוא פשוט לחייג072-3225057 צוות המומחים שלנו יגיע אליכם במהירות, ויבצע את העבודה במסירות ובאחריות!
 
 
יריעות ביטומניות
 
 
 
 
יריעות לאיטום גגות