חיזוק מבנים

 
 
 

חיזוק מבנים חדשים וישנים

 
חיזוק בתים ובניינים הוא אחד הנושאים החמים והמדוברים היום במדינת ישראל. החומרים מהם בנויים הבתים שבהם אנו גרים הם חומרים חזקים מאוד, והם מיועדים לעמוד בתנאי מזג אוויר קשים.

יחד עם זאת, שום דבר הוא לא נצחי, גם לא חומרי הבניין, חזקים כמה שלא יהיו. בשלב מוקדם יותר או מוקדם פחות, הבניין מתחיל להתבלות. חלודה מופיעה בחומרים מתכתיים, בלוקי הבטון מתנתקים, הצבע מתקלף והבניין הופך למעשה להיות מסוכן לדייריו ולעוברים ושבים.אין סיבה להילחץ, יש פתרון למצב הזה, תפנו לחברה המבצעת חיזוק מבנים ותחזירו את השקט הנפשי שלכם.

אם אתם מרוצים מהדירה שלכם, עבודות שיפוצים שיעשו באופן יסודי, יפתרו לכם את הצורך בהחלפת דירה ובשינוי המיקום שלכם.
 

מתי יש צורך בחיזוק מבנים?

 
רעידות אדמה מתרחשות בדרך כלל על קווי שבר של לוחות טקטוניים, ולכן לעיתים הן קטלניות ומסוגלות להרס בניינים שלא חוזקו מבעוד מועד והוכנסו בהם שיפורים הנדסיים ואחרים שיכלו למנוע קריסה, במקרה והרעידה היא משנית ולא חזקה או אפילו בעוצמה בינונית ומעלה.

לכן הוחלט בארץ על תקן תמ"א 38, המיועד למגן בתים בפני רעידות אדמה ולמנוע קריסת מבנים עתידית, חלילה, מלהתרחש.


 

האם אנו ערוכים בפני התמוטטות בניינים?

 
צריך לבדוק את הבית על בעיות יסוד שעלולות להיות בו עקב השנים. חפשו סדקים בקירות, מרצפות עקומות, התפוררות חשודה ועוד. בכל מקרה של חשד יש להזעיק את המומחים כמו האחים אילוז לביצוע הערכה ותיקון יסודיים.

רעידת אדמה הינו מונח המשמש לתיאור אירועים סיסמיים, גדולים וקטנים כאחד. בד"כ מצוי המוקד של רעידת האדמה מתחת לאדמה היכן שמתרחשת פליטת לבה, שמורגשת כרעש על פני השטח. לפעמים ניתן לחוש ברעידת אדמה מאות קילומטרים מן המוקד המרכזי (על אף שרעידת אדמה יכולה להתרחש בעומקים שונים מתחת לפני השטח). אם הרעידה תתרחש קרוב יותר אל פני השטח, הדבר יגרום להרס מבנים מעשה ידי אדם.
 

חיזוק בתים מפני רעידות אדמה

 
עבודות חיזוק מבנים מתמקדים בכמה דברים מרכזיים: שיקום של בטון וברזל, המהווים את יסודות התמיכה המרכזיים בכל בניין. במידה ויש חלקי בטון שהתרופפו, הם יוחלפו ויחוזקו.

בעיה נוספת זה הטיח שמתפורר על הרצה, שזה אחד הסממנים המרכזיים לכך שיש בעיה של התפוררות. בזמן ביצוע עבודות השיקום והשיפוץ, דואגים העובדים לבצע קילוף טייח, כך שלא יתפזר יותר על הרצפה עם כל סגירת דלת.
 

חיזוק מהותי של בניינים

 
חיזוק מבנים זה לא רק עניין אישי של כל בעל בית, או של ועד הבית בבניין משותף. המדינה עוקבת אחרי מבנים ישנים ודואגת לשלוח מומחים לבדוק בתים ישנים בכדי למגן אותם בפני רעידות אדמה או אסונות טבע.

דבר זה נעשה מתוך דאגה לשלום הציבור. המטרה היא למנוע סיכונים שבנין מתפורר מציב בפני כל מי שנימצא בסביבתו.

הרבה פעמים, דיירים הגרים בבית שזקוק לשיפוץ, יקבלו הודעה על כך מטעם הרשויות. ההודעה לא מורה לדיירים שהם צריכים לבצע במיידית תיקונים לבניין שלהם, אלא שהבית שלהם מסוכן, והוא עלול להיות מועד להריסה באם הליקויים לא יתוקנו.

אם קיבלתם הודעה כזו, אין מה להילחץ, צריך פשוט לפנות לחברת חיזוק מבנים כדוגמת האחים אילוז שנחשבים למקצוענים הוגנים בתחום תחרותי זה, כדי שיחזירו לבניין את כל שאבד לו במהלך השנים מבחינת עמידתו האיתנה בעתיד.

שימו לב, שלאחר שביצעתם את התיקון, צריך לבקש מבעל המקצוע אישור על כך שבוצעו עבודות חיזוק מבנים, וסכנת ההריסה תוסר מהבית שלכם. התהליך הינו למעשה סוג של שיפוץ נרחב שיוצר הרבה סדר ותכנון , ואם כבר נכנסתם לכל הנושא הזה, אז תעשו שיפוץ מקיף שיכלול טיפול בעוד בעיות.

זהו הזמן הטוב ביותר לבצע את כל השינויים שחלמתם לעשות אותם, וכל הזמן דחיתם. אם אין כרגע תקציב גבוה להפקת כל העניין, שווה לשקול הלוואה, כי אחרי כל הבלאגן של ביצוע עבודות מקיפות ויסודיות, לא בטוח שתרצו להיכנס לעוד הרפתקאות שיפוץ בעתיד הקרוב.

אנחנו בחברת האחים אילוז עוסקים בחיזוק מבנים במשך המון שנים ובעלי ניסיון רב והצלחות בתחום. אנו נדאג לשקם את הבית שלכם בצורה הטובה והמקצועית ביותר עם יחס מעולה ושירות טוב, ובמחיר הוגן!
 
 
חיזוק מבנים
 
 
 
חיזוק מבנים ובניינים
 
 
 
שיפוץ מבנה רעוע וחיזוקו