הסרת יריעות ביטומניות ישנות

 
יכול להיות ששמעתן עליהן ויכול להיות שאתם כבר מבינים כמה הן טובות באמת, אך יש כמה דברים שאתם בוודאי לא יודעים על היריעות הביטומניות, שהן שיטת האיטום הטובה ביותר שיש כיום לגגות בטון שטוחים. היריעות חזקות ואיכותיות ולמעשה ניתן למנות אותן בין חומרי האיטום הכי טובים שיש באופן כללי, אך ההסרה שלהן בעת הצורך עלולה להיות בעייתית, אך לא לנו באחים אילוז בע"מ!
 

הכירו את היריעות הביטומניות

 
אנו באחים אילוז כבר שנים רבות מתעסקים בתחום האיטום ולמעשה רכשנו לעצמנו מוניטין ושם שאין להם מתחרים בכל הארץ, ולא סתם אנו מספקים לקוחות מרוצים מאוד מצפון ועד דרום. אין ספק שזו השיטה המובילה ביותר אך חשוב להכיר את התכונות של היריעות כדי להבין כיצד להתעסק איתם כמו שמקצוענים עושים. היריעות עשויות מביטומן שהוא למעשה חומר שנוצר מהנפט, וכך אפשר להבין את יכולות האיטום שלו. את היריעה צריך להלחים לבטון החשוף וכך למעשה נוצרת העמידות האיתנה שלו. העמידות הזו יכולה להיות בעייתית שכשיש צורך להסיר אותן.
 

הסרת יריעות ביטומניות ישנות: מדוע ולמה?

 
למה בכלל צריך להסיר יריעות ביטומניות ישנות? האם אי אפשר להתקין יריעות חדשות עליהן? התשובה היא לא, אי אפשר להתקין יריעות ביטומניות על יריעות ביטומניות כיוון שההלחמה יכולה להתבצע רק על בטון חשוף. ההסרה חייבת להתבצע כדי לחדש את האיטום ולמרות שיריעות ביטומניות מחזיקות מעמד לכמה שנים טובות וארוכות, בסופו של דבר כל בית יצטרך לחדש את האיטום. החידוש חייב להתחיל בהסרה של האיטום הישן וכל מקצוען יודע את זה. יש חברות איטום שיבצעו עבודה לקויה ולא יסירו את היריעות הישנות, אך לא אצלנו באחים אילוז!
 

איך מסירים את היריעות?

 
הסרת יריעות ביטומניות ישנות חייבת להתבצע בצורה נכונה ובעזרת כלים מתאימים כמו למשל שפכטל וחומרים אחרים שיעזרו בהפרדה ובמיגור שאריות היריעות האחרונות. יש סיכוי טוב שהיריעה לא תצא במלואה ובמידה והאוטם לא יבצע עבודה נכונה הוא יגרום נזק לגג או יפספס חלק מסוים והאיטום בנקודה אחת לא יהיה מתאים והולם. בעיות כאלו לא נמצאות בסדר היום שלנו כי הצוות המקצועי שלנו יודע בדיוק מה הוא עושה ואחרי שנים רבות בתחום ההסרה תתבצע בזמן מהיר ובשיא המקצועיות.