בטקל

 

מה הוא בטקל ולמה הוא משמש?

 
 
בטקל הינו חומר מבוסס בטון אשר מהווה מרכיב קריטי בבניה מודרנית
הבידוד הוא התחום החם של תעשיית הפיתוח של חומרי הבניין. בשונה מחומרים אחרים המשמשים בתחום בהם רוב החידושים הם איטיים ולוקחים עשרות שנים, בתחום הבידוד אנו מוצפים בכל שנה בכמויות אדירות של חומרים כימיים חדשניים ואפשרויות מסעירות לשילובים. הפיתוחים המואצים הללו נועדו לעמוד בדרישות השוק לחומר אשר יביא לחיסכון אנרגיה מרבי בבית, על ידי צמצום הוצאות החימום והקירור של הנכס. בין מבול החומרים החדשים, רק מעטים שורדים במבחן הזמן. בטקל הינו חומר אשר למרות הגאות של החומרים המתחרים שרד, ומשמש בהמוני עבודות בנייה בכל שנה. הבטקל הינו חומר מבוסס בטון, המכיל מלט חול ומים כמו בטון רגיל, אך בתוספת של חומר מקציף. החומר המקציף יוצר בועיות אוויר רבות בתוך הבטון, מה שהופך אותו לקל משקל ביותר מצד אחד, ולמבודד מאוד מצד שני.
 

מהם השימושים העיקריים לבטקל?

 
 
 
 
בטקל
 
 
 
מאחר ומדובר בחומר עם תכונות ייחודיות, נעשה בבטקל שימוש מגוון במיוחד. הבטקל מיוצר במפעל מיוחד, ומגיע לאתר כבר כמעט בתצורתו הסופית, זאת על מנת למנוע תקלות בערבוב ומיזוג החומרים השונים. השימושים העיקריים לבטקל כוללים בין השאר:
  • שיפוע גגות: שיפוע הגג שלנו חייב להיות חזק ואיתן, מאחר וגג הבית בעצם מייצב את כלל המבנה. על מנת שהגג יהיה חזק מצד אחד, אך לא כבד מדי מצד שני, יש צורך בחומר בעל יחס עוצמה משקל חיובי, בדיוק כמו בטקל.
  • בידוד: כחומר בידוד, לבטקל מגוון עצום של יתרונות. ראשית כל, ניתן לצקת אותו בשכבה עבה במיוחד, מה שהופך אותו לאידיאלי כחלק מאיטום גגות. שנית, החומר עצמו מלא חורי אוויר קטנים, אשר יוצרים בידוד חום אופטימלי ושומרים על פנים הבית מפני חימום או קירור יתר.
 
 
 
 

חשוב לבחור בבעל מקצוע בעל ידע וניסיון בשימוש בבטקל!

 
 
זכרו כי למרות שמדובר בחומר נפוץ, עדיין השימוש בו דורש מומחיות רבה. בחרו רק בבעל מקצוע איכותי, בעל ניסיון של שנים בטיפול בבטקל, וכך תוכלו להימנע ממגוון עצום של נזקים.

 

חשוב לדאוג לאיטום איכותי ויעיל של הגג שלנו בכדי להימנע מנזקים שונים

 
גג שאינו אטום כראוי הינו מתכון לצרות, כאשר החמורה ביותר הינה כניסת מים לחלל הבית אך ישנן בעיות אחרות כגון אפשרות לכניסת מכרסמים, כניסת אוויר המשפיעה על טמפרטורת הבית ועוד. ישנן שיטות שונות לאיטום הגג, אשר אחת היעילות ביותר הינה איטום בעזרת בטקל.

 
 
  • בטקל, הנקרא גם בטון-קל או בטון מוקצף, הינו תערובת של חול, מלט וחומר מקציף ומעכב התקשות אשר משמש אותנו לשם איטום גגות. הבטל הינו בעל משקל נמוך יחסית, והוא מלא באוויר, כך שניתן לאטום בעזרתו ביעילות ובקלות אזורים שונים של הגג, אשר לעיתים קרובות קשה ביותר לאטום עם חומרים אחרים. הבטקל משמש בעיקר לצרכי יציקת שיפועים בגגות ויצירת בידוד תרמי, והוא אינו משמש אותנו ליצירת מבנים שונים בגג ולכן יש להיעזר בחומרים נוספים כאשר אנו מעוניינים באיטום הגג בעזרת בטקל.
  • איטום בעזרת יריעות ביטומניות: כאשר אנו מעוניינים באיטום הגג בעזרת יריעות ביטומניות, לרוב נעזר בבטקל בכדי להבטיח את האיטום בין היריעות השונות ובכדי להגביר גם את האיטום התרמי של הגג. זוהי לרוב הדרך הנפוצה ביותר לאיטום גגות בעזרת בטקל, בייחוד כאשר מדובר בבניית גג חדש. שיטת בידוד זו מבטיחה לנו את הבידוד הטוב ביותר, וכיום הינה השיטה היעילה ביותר לאיטום הגג והימנעות מחדירת נוזלים או אוויר אליו. ניתן לבצע איטום גגות בעזרת בטקל ויריעות ביטומניות גם בתים ישנים, והשיטה אף מומלצת לשם שיפור איטום הגג במקרים בהם שיטות האיטום שננקטו בעת הקמתו כבר אינן מספקות.
  • יצירת שיפוע בגג: פעמים רבות עלינו ליצור שיפוע בגג בכדי להתמודד עם הצטברות נוזלים, קווי זרימת האוויר ועוד. בטקל מאפשר לנו ליצור שיפוע בגג מבלי להשתמש בחומרים כבדים או יקרים, וכן בשל היותו חומר עמיד ביותר הוא מבטיח לנו יצירת מבנה חזק אשר יחזיק מעמד לאורך זמן. כמו כן, השיפוע שאנו יוצרים בעזרת הבטקל ובשילוב עם חומרים אחרים גם הוא מבודד, כך שאנו מבטיחים שלא יכנסו מים כלל אל הגג או אל כל חלק אחר בבית.
  • שיפור איטום: במידה ואיטום הגג שלנו יעיל וחזק, אולם ישנם רק אזורים מסוימים הדורשים חיזוק או תיקונים, ניתן גם כן להשתמש בבטקל. את הבטקל ניתן לשלב עם המבנים הקיימים כבר בגג, כך שלרוב לא נצטרך כלל ליצור מבנים חדשים ושלד הגג יהיה מספיק לשם שיפור האיטום של הגג בעזרת בטקל.

 

לאיטום איכותי של גג הבית - פנו לאחים אילוז

 
איטום הגג חשוב ביותר לשמירה על הבית מפני נזילות וכן לוויסות טמפרטורת הבית, ולכן חשוב שיתבצע בצורה נכונה. האחים אילוז בע"מ הינה חברה המתמחה באיטום, ובין היתר באיטום גגות בשיטות שונות אשר אחת מהן הינה איטום בבטקל. החברה מציעה מגוון שירותים בתחום האיטום ויכולה לסייע לכם רבות במידה והנכם מעוניינים לאטום את גג ביתכם.