איטום תפרי התפשטות

 
 
יש חברות איטום, ויש את האחים אילוז איטום בטכנולוגיות מתקדמות בע"מ. זה לא אותו השירות, לא אותה המקצועיות, לא אותה האמינות וגם לא אותם המחירים. אנו באחים אילוז דואגים לכל סוגי האיטומים על הצד הכי טוב שיש, כאילו אנו אוטמים את הבית שלנו. זה בדיוק מדוע אנו כבר שנים רבות בטופ שבטופ, וגם איטום תפרי התפשטות לא תהיה משימה קשה עבורנו!
 

מהם תפרי התפשטות?

 
איטום תפרי התפשטות הוא אחד האיטומים החשובים ביותר שיש. לא צריך להיות גאון גדול בבנייה וגם לא להבין יותר מידי בפיזיקה אלא פשוט להבין כמה עקרונות חשובים. אמנם המבנה שלנו יציב לחלוטין ואנו מדברים גם על לבנים וגם על בטון. עם זאת, היציבות הזו יכולה להתערער כאשר המבנה משנה את הטמפרטורה שלו מה שיכול לגרום להרחבה או לכיווץ של הבטון והלבנים בחלקיו השונים. גם למשל הבלוקים יכולים להתרחק מהבטון באופן מזערי ולהיפך, מה שיכול לגרום לבעיות שונות. ישנם תפרים ייעודיים שאמורים לפתור את הבעיה, אלו הם תפרי ההתפשטות.
 

איטום תפרי התפשטות: מדוע וכיצד?

 
  • איטום תפרי התפשטות היא אחת המשימות הכי חשובות שיש מהסיבה הפשוטה שבלי איטום נכון יש סיכוי גדול שייגרם למבנה נזק. תפרי ההתפשטות נועדו לשמור על המבנה וזהו חלק מהותי מההגנה שלו בפני היווצרות סדקים מסוכנים. על ידי מיקום נכון של תפרי ההתפשטות אפשר לכוון את היווצרות הסדקים שיגיעו בבוא העת אל המקומות הנכונים והלא מסוכנים אך חשוב לזכור שללא האיטום, הנזק שיכול להיגרם לתפר ולמבנה כולו גדול.

  • איטום התפרים חייב להתבצע על ידי חומרים מתאימים אך עוד לפני שנוגעים בעניין החומרים והביצוע חשוב להכין את המקום היטב. אי אפשר לאטום כשיש טיח וכשישנן שאריות בנייה אחרות כיוון שהוא לא יהיה מושלם, לכן יש צורך לבצע ניקיון יסודי ואיכותי כדי שבסופו ש לדבר השטח יהיה מוכן במעט האחוזים. היעדר ניקיון מתאים יכול לגרום לחומר האיטום שיתאים למקום לצאת בהמשך ולא למלא את תפקידו.

  • האיטום חייב להתבצע על ידי חומרים גמישים ואחד החומרים הכי נפוצים לאיטום תפרי התפשטות הוא המסטיק הפוליאוריטני. החומר הפוליאוריטני ידוע באיכויותיו הגבוהות והוא יכול להתאים למגוון רחב של איטומים כאשר איטום זה יכול להיות מושלם בעזרתו. המסטיק הפוליאוריטני מתאים לכל מקום גם סדקים גדולים וגם סדקים קטנים, וכך למעשה הוא יכול להיות אבסולוטי לכל טיפול. החומר מתאים את עצמו לשינויים של המבנה וכך נותן מענה מלא לסכנה של סדקים חמורים במבנה.