איטום מרתפים

 

איטום מרתפים הוא עבודה חשובה ביותר

 
 
במקרים בהם אין אפשרות לבצע איטום חיצוני במבנה תת קרקעי כגון מרתף , מקלט , פיר מעלית ועוד - ניתן לבצע איטום פנימי מבתוך המבנה. איטום זה נקרא גם בשם "איטום שלילי" , משום לחץ המים שפועל מאחורי חומר האיטום. מערכת איטום רגילה (חיצונית) נקראת גם בשם איטום "חיובי" , משום שלחץ המים פועל על פני השטח החיצונים של חומר האיטום. מערכת איטום שלילי / פנימי מרכבת תמיד מחומרי אטימה צימנטים "הידראולים". מערכות איטום חיוביות / חיצוניות מבוצעות בד"כ מחומרי אטימה על בסיס ביטומני אשר יוצרות מעין ממברנה גמישה וכעין עטיפה לקירות החיצונים של המבנה. איטום שלילי מתבצע בדרך כלל כאשר מתגלה כשל במערכת האיטום החיצונית של מרתפים, מקלטים ומבנים תת קרקעיים אחרים. איטום שלילי לעולם לא אמור להתבצע במקום מערכת איטום חיצונית רגילה. אטימת מבנה צריכה תמיד להתבצע מבחוץ ולא מבפנים, אך במקרה של אי ביצוע איטום חיצוני או במקרה של ליקויים באיטום החיצוני- הדרך היחידה לאיטום המבנה הינה באמצעות מערכת איטום פנימי ("שלילי").
 
איטום מרתפים
 

מה צריך לדעת לפני שמזמינים בעל מקצוע בשביל איטום מרתפים?

 
  • על מקצועיות לא מתפשרים- לא כדאי לחסוך במצב בו נרצה לבצע איטום מרתפים. בחיים חשוב לחסוך, כולנו יודעים שכסף לא גדל על העצים, אבל כאשר מבצעים איטום אנו נרצה בעל מקצוע מיומן, מקצוען מנוסה ואמין. בעלי מקצוע שכאלה יבצעו עבודה תקנית וטובה שתחזיק מעמד לאורך זמן. בנוסף, הדבר חשוב מכיוון שנחסוך הרבה כסף על ההוצאות השוטפות לתחזוקה של האיטום מאשר אם היינו משלמים על עבודה זולה וחובבנית.
  • סקר שוק- כלי משמעותי בידיהם של הלקוחות. סקר שוק אפקטיבי מבוצע לרוב בין לפחות 3 חברות או בעלי מקצוע שונים, אשר ניתן לרשום את פרטיהם של כל אחת מהצעות המחיר שלהם (כמה עולה, מה המחיר כולל בתוכו, משך זמן העבודה וכו') ולהשוות. כך נוודא כי אנו אכן מקבלים את ההצעה המשתלמת ביותר.
 

שירות מקצועי, אמין ואדיב

 
האחים אילוז - איטום טכנולוגיות מתקדמות בע"מ ישמחו לתת לכם שירות מעולה במחיר משתלם. פנו אלינו עוד היום לגבי איטום מרתפים.