איטום גגות פוליאוריטן

 
איטום גגות היא אחת המשימות החשובות שכל אחד צריך לבצע לפחות פעם אחת לביתו, כאשר איטום מוצלח יכול להחזיק מעמד כמה שנים טובות. עם זאת, יש שיטות איטום הרבה פחות נפוצות שיכולות להיות הרבה יותר יעילות ואנחנו באחים אילוז תמיד כאן כדי לספר לכם מה חדש בעולם האיטום, שהוא עולמנו כבר עשרות שנים. פוליאוריטן הוא אחד החומרים השימושיים ביותר למגוון מצבים והגיע הזמן שתכירו אותו גם אתם.
 

הפוליאוריטן כחומר מוביל באיטום

 
 
לאיטום גגות פוליאוריטן הולך ומחזק את מעמדו עם התקדמות השנים בגלל היתרונות האדירים שלו שאי אפשר לקבל עם אף חומר אחר. אמנם יש שיטות איטום מוצלחות רבות כמו זיפות גגות ויריעות ביטומניות אך היכן שהם נכשלו, הפוליאוריטן פשוט נוחל הצלחה כבירה. משפחת החומרים הפוליאוריטניים משמעותית ביותר במצבים בהם יש צורך באיטום גמיש יותר, קל יותר, כזה שלא מכביד על המקום ולמעשה גם אינו נראה. מדובר על חומר נוזלי שהופך את האיטום למהיר, קל ופשוט, בלי סיבוכים מיותרים ועם עמידות איתנה לאורך זמן.
 
 

ואז, המשפחה התפצלה לשניים

 
אמנם החומרים הפוליאוריטניים מעולים לאיטום אך כדי לקבל איטום מושלם צריך להבין את החלוקה המשפחתית שלהם. הקבוצה הראשונה ששייכת למשפחה היא החומרים הפוליאוריטניים הארומטיים והקבוצה השנייה היא החומרים הפוליאוריטניים האליפטיים. הסוג הראשון, החומרים הארומטיים, קצת פחות יעילים מהחומרים האליפטיים בגלל שהם מצהיבים כשקרינת השמש נוגעת בהם אחרי זמן ממושך ולכן כדאי להשתמש בהם באזורים מוצלים יותר. החומרים האליפטיים שימושיים יותר, יקרים יותר, ובכל מקרה הבחירה תהיה מוצלחת ויעילה אם אנחנו נהיה שם כדי לספר לכם מה כדאי.
 

מה היתרונות של איטום גגות פוליאוריטן?

 
  • היתרון המשמעותי ביותר של איטום גגות פוליאוריטן הוא הגמישות שלו. יריעות ביטומניות אמנם נחשבות לשיטת איטום הגג המוצלחת ביותר אך לא ניתן להלחים אותם לכל גג. למשל, גגות עץ או גגות אלומיניום קלים לא יכולים להיות מולחמים ליריעות כי לא יהיה ניתן להסיר אותן, מה גם שהיריעות לא יהיו דבוקות היטב כי הן יעילות רק לגג בטון, אז יהיה צורך למרוח שכבת יסוד נוספת שתקשר ביניהם דבר שמסבך את העניינים.
  • איטום עם פוליאוריטן קל מאוד בגלל שמדובר בחומר נוזלי משחתי ולא יריעה או חומר קשה כמו זפת. במקרים בהם הגג לא מרובע, איך אפשר להלחים את היריעה המרובעת לאזור באופן מדויק? אי אפשר לגזור את היריעה ורק נותר למצוא אלטרנטיבה, וזו בדיוק האלטרנטיבה הטובה בשבילכם. פוליאוריטן יהיה שם בשבילכם כדי לאטום גם גגות שאינם גיאומטריים וכמובן גם גגות עם פני שטח בעיתיים כמו צינורות, בליטות וכולה.
  • הפוליאוריטן נצמד מצוין לשכבות רבות. אין צורך במריחת שכבות קישור דבר שהופך את המשימה לקלה מתמיד.
  • ניתן לאטום מרפסות בצורה קלילה עם פוליאוריטן, במקום לפרק את המרצפות ולעשות בלגן שלם בכל הבית.
 
 

איטום גגות קלים היא משימה לפוליאוריטן

 
גגות קלים קשה מאוד לאטום בשיטות שונות כאשר לוחות סנטף יכולים להיות שימושיים לסככות ולחניות אך עדיין יש מגוון רחב של נזקים שיכולים לקרות מהמים. איטום גגות פוליאוריטן מתאים גם לגגות קלים בעיקר בגלל הגמישות וההתאמה המדויקת לכל חספוס בפני השטח, וגם בגלל העובדה שהוא קל מאוד ולא מוסיף למשקל. כמו כן, ניתן לאטום גם גג מאונך, דבר שהופך את הסככות לאטומות לא פחות מכל גג שטוח אחר.