איטום גגות מרוצפים

 
חשיבות איטום הגג שלכם:

אחד הדברים החשובים שיש לעשות לפני מעבר לבית חדש או שיפוץ בית קיים הוא איטום איכותי של הגג שלכם. לרוב, אנשים חושבים כי איטום גגות נחוץ לחורף בלבד. רובנו יודעים כי חשוב לאטום את הגג מפני גשמים קשים, רטיבות ונזילות. למרות זאת, איטום הגג שלכם הוא קריטי מאד גם במהלך הקיץ כיוון שגג אטום, באופן כללי, גורם לשמירת הטמפרטורה הרצויה בבית, בין עם זה שמירה על החום ומניעת החדירה של הקור בחורף ובין עם זה בשמירה על הקירור המופעל בקיץ. ישנן שיטות רבות לאטום את הגג שלכם. כיצד תדעו מהי השיטה הנכונה ומיהו איש המקצוע המתאים לעבודה זו? הכול תלוי בסוג הגג שיש לכם.
 

חומרי איטום גגות מרוצפים

 
איטום גגות מרוצפים בחומרי איטום צימנטיים- מערכת אטימה צימנטית מומלצת בעיקר לביצוע איטום מרפסות קטנות בלבד. היתרונות של החומר הצימנטי הוא חוזקו וכן העובדה כי הוא נצמד בצורה טובה מאד לתשתיות הבטון של הגג. בנוסף, חומר זה נחשב לחומר עמיד מאד. למרפסות גדולות משטח של 10 מטרים מרובעים מומלץ לעבוד עם חומרים גמישים יותר כגון ביטומנים משחתים או יריעות ביטומניות.

מיסטיגום- המיסטיגום הוא חומר בעל מרקם משחתי וגמיש ומיועד גם הוא בעיקר למרפסות קטנות ובינוניות בעלות שיפועים מבטון. חשוב לדעת כי חומר זה אינו מתאים לשימוש במרפסות בהן יש שיפועים מבטון מוקצף.

איטום באמצעות יריעות ביטומניות- איטום זה נעשה במידה ויש נזקים חמורים למבנה והוא דורש פירוק של כל התשתיות הקיימות בגג- הן פירוק הריצוף והן פירוק המילוי. מדובר בעבודה יקרה הדורשת הוצאה כספית כבדה. חשוב להבין כי במידה ויש צורך באיטום בדרך זו- לא מומלץ לחסוך בהוצאות ויש לוודא כי העבודה נעשית כהלכה. איטום בצורה זו מיועד להחזיק מעמד שנים רבות ולכן חשוב לבחור אנשי מקצוע מתאימים שיעשו עבודה טובה עם חומרים איכותיים בלבד.
 

נקודות שחשוב להתייחס אליהן לפני איטום גגות:

 
כאשר אנו בונים בית ומתכוננים לאיטום גגות מרוצפים יש לשים לב למספר דברים. קודם כל, יש לדאוג כי הגג יבנה בצורה משופעת עם זווית מתאימה על מנת שמי הגשמים יוכלו להתנקז כראוי. בנוסף, יש לדאוג לפתחי ניקוז מתאימים. באם מדובר בגג שכבר נבנה, יש לראות כי פתחי הניקוז לא נסתמו ואכן מאפשרים מעבר של מים באופן חלק. לבסוף, יש להתחשב בסוג המילוי שבו השתמשו לבניית המרצפות וכן לגודל המרפסת עצמה. חשוב כי מי שיעשה את מלאכת איטום הגג שלכם יהיה איש בעל ניסיון ומיומנות רבה, ולא פחות חשוב- עובד המבצע את המשימה בצורה בטיחותית. האחים אילוז הינה חברה המוסמכת בחוק לביצוע כל עבודות האיטום גגות. העובדים שלנו מיומנים, בעלי ניסיון רב וישמחו לעזור ולייעץ לכם בצורה המקצועית ביותר.