איטום גגות ומרזבים

 
איטום גגות היא פעולה שכבר לכולנו יצא להכיר אך לרובנו המידע הוא בסיסי בלבד. כשקבלן האיטום יגיע אל ביתכם לא בטוח שתדעו מה להגיד לו, ומלבד שיטות איטום ספורות שעליהן קראתם באינטרנט ומספר פעולות הכנה שלא בטוח תדעו איך לבצע, לא תדעו הרבה על התהליך. איטום גגות ומרזבים הם אלו שישמרו עלך הגג שלכם יבש ועמיד והגיע הזמן לגלות בעצמכם כיצד משיגים את המטרה בצורה האבסולוטית ביותר.
 

קבלני האיטום שיסבירו לכם הכול

 
 
אנחנו באחים אילוז בע"מ כבר דור שלישי לקבלני איטום ומכירים את כל סוגי האיטום הישנים והחדשים, לכל המקומות מגגות ועד קירות, מאגרי מים ועד איטום שלילי, שיטות לאיטום קבי קומות וגם שיטות לגגות קלים וארעיים. אנחנו מכירים את עולם האיטום כמו כף ידנו וזו הסיבה שאנחנו יכולים לספר לכם בביטחון מלא שלא כולם כמונו. יש קבלני איטום שימעיטו בערכן של פעולות מסוימות רק כי הלקוח ממש לא רוצה לבצע אותן, כיוון שהוא מנסה לחסוך ולא כי הוא באמת מבין מה חשיבות הדבר. אנחנו לא מוכנים לפשרות, אנחנו מסבירים על הכול מהכול ואתם תמיד בידיים טובות.
 
 

המרזבים שמשחקים תפקיד משמעותי

 
את הגג היבש שלכם אתם יכולים לשייך לאיטום הגג המקצועי שהתבצע עוד מהקמת המבנה ועד החידוש שלו במרוצת השנים אך בלי המרזבים, המים היו עומדים על הגג שלכם ויוצרים פגיעה הרבה יותר חמורה. איטום גגות ומרזבים אלו מושגים שהולכים כמעט תמיד יחדיו כיוון שהמרזב הוא זה שמנתב את המים מהגג שלכם אל תעלות הניקוז או אל הגינה בתחתית הבניין. יש מגוון רחב של סוגי מרזבים ששונים זה מזה בהרכב שלהם, כאשר יש כאלו שעשויים אלומיניום ויש כאלו שעשויים פח מגולוון, בעיצוב שלהם ובצבע שלהם. קבלן איטום מקצועי צריך לדעת שגם המרזבים צריכים להילקח בחשבון באיטום גגות.
 

איטום גגות ומרזבים: איך זה מתבצע?

 
  • איטום הגג היא פעולה שמתבצעת עוד בהקמת הבניין ויש לה מגוון רחב של שיטות. שיטת זיפות הגגות היא השיטה הנפוצה ביותר של המאה האחרונה והיא אחת השיטות הנפוצות גם כיום. בשיטה זו נמרחת זפת על שטח הגג בצורה כזו שהמים לא יצליחו להיאגר וגם לא לחלחל דרך רצפת הגג עד לתקרת ביתכם. זו שיטה מעולה והיא עדיין שימושית בגלל המחיר הזול שלה, אך כיון היריעות הביטומניות הפכו להיות השיטה מספר אחת בעיקר בגלל אי הצורך בהלבנת הגג, היא עמידה יותר ופשוטה יותר.
  • המרזב הוא שחקן משמעותי בפעולת האיטום ולעתים המרזבים עצמם יכולים להיות תקולים. נזילה במרזב יכולה להיות בעייתית מאוד כאשר הקיר שעליו מותקן המרזב יכול לספוג רטיבות לא פשוטה במהלך חייו, בכל פעם באותה נקודה. עם זאת, הצרה הכי גדולה היא דווקא של חסימת המרזב, דבר שלמרבה האירוניה, יכול להיווצר דווקא מאיטום הגג.
 

זה סיפור על מרזב שנסתם

 
אין ספק ששיטות איטום הגגות העדכניות יכולות להתמודד גם עם הצפות, ולמעשה כל איטום גג בימינו חייב לעבור בדיקת תקינות אחרי שהאיטום הושלם, על ידי הצפה של שטח הגג. ההצפה אמורה להסביר ללקוח ולקבלן האיטום האם העבודה הושלמה כראוי וכך תהיה לנו היכולת לתקן עכשיו ולא בחורף, תקופה בעייתית בגלל הגשם שלא יפסיק לרדת. המצב הבעייתי יותר הוא חסימה של המרזב על ידי הזפת עצמה או כל חומר איטום אחר, מה שיכול לגרום להצפה לא מבוקרת. יתרה מכך, חישוב זוויות לא נכון של שטח הגג יכול להיות אסון גדול והמים בכלל לא יגיעו למרזב.