איטום בסנפלינג

 
 
איטום גגות הוא עבודה שצריכה להתבצע על ידי מקצוענים – בזאת אין ספק בכלל. זאת משום שעל מנת שהאיטום יהיה באמת מושלם ויאפשר לדיירי המבנה לנהל חיי שגרה טובים מתחת לתקרות ולקירות שאינם דולפים, חשוב מאוד שהעבודה תתבצע על ידי אוטמים מוסמכים, שיש להם תעודות אוטמים מורשים ורצוי שגם ניסיון בשטח, כדי לספק את הפתרונות הנדרשים. אבל, אם עבודת האיטום דורשת עבודה בגובה רב וביצוע עבודות איטום בסנפלינג, היא דורשת לא רק הסמכה של העובדים כאוטמים מורשים, אלא גם הסמכה שלהם לביצוע עבודות בגובה.
 

עבודות איטום בסנפלינג

 
עבודות איטום דורשות הרבה פעמים הסמכה לעבודה בגובה, ובמיוחד כשמדובר בשני סוגים של עבודות:

  • איטום חלונות בגובה – חלונות חייבים להיות אטומים, על מנת להבטיח שלא ייכנסו דרכם מים אל פנים המבנה. כשמדובר בחלונות של בניין רב קומות, העבודה מחייבת תעודת הסמכה לעבודה בגבהים כשהיא מתבצעת מבחוץ, ורצוי שלאוטם יהיה ניסיון של כמה וכמה שנים.

  • איטום גגות בסנפלינג – אמנם, לא חייבים לבצע איטום גגות בסנפלינג משום שבדרך כלל העבודות ניתנות לביצוע כשניצבים על הגג עצמו (כמו למשל הנחת יריעות ביטומניות או זיפות של הגג כולו), אבל יש מקרים שבהם העבודה בגובה נדרשת, כמו למשל במקרים של גגות שהגישה אליהם קשה במיוחד. במקרים כאלה ניתן לבצע איטום גגות באמצעות בסנפלינג, כששיטת האיטום הטובה ביותר לשם כך היא, בדרך כלל, איטום בהתזה. בדרך זו האוטם מגיע אל מעל הגג כשהוא נתמך בציוד הסנפלינג, ומתיז את חומרי ההתזה המתאימים על מנת לאטום את הגג. אם העבודה מתבצעת על ידי אוטם מקצועי בעל תעודת הסמכה לביצוע עבודות איטום בסנפלינג, רוב הסיכויים שהיא תתבצע כיאות ותספק לכם כמה וכמה חורפים יבשים.

לסיכום – עבודות איטום גגות בדרך כלל לא מתבצעות באמצעות סנפלינג, אולם במקרים בהם הגישה אל הגג מצריכה זאת – בהחלט שניתן לבצען. על מנת להבטיח תוצאות טובות, חשוב מאוד שהיא תתבצע על ידי אוטם מקצועי שעבר הסמכה לביצוע עבודות איטום בסנפלינג, ושהוא ישתמש בחומרי האיטום המתאימים כדי לספק תוצאות טובות.בכל מקרה כדאי מאוד להזמין עבודות איטום לפני בוא החורף, על מנת להקטין את הסיכויים שתמצאו את עצמכם יושבים תחת תקרה דולפת ועם דלי באמצע הסלון.

זכרו: עבודות איטום איכותיות יתבצעו בדרך כלל רק על ידי קבלני איטום מוסמכים, ואם מדובר בעבודות איטום בגובה אשר מצריכות סנפלינג – האוטם חייב להיות מוסמך לביצוע עבודות בגובה בדרך זו.הזמנת העבודות לפני בוא החורף, תהיה הדרך הטובה ביותר להבטיח לעצמכם חורף יבש. בהצלחה!